Yozgat ve civarına ilk elden aracısız hizmet veriyoruz Yurt ve yozgat dışına çiçek siparişi için : 0354 217 0456
Arama:  
 
 
Facebook Sayfamız
Sipariş Hattı
KATEGORİLER
ARANJMANLAR
BUKETLER
YAPAY ÇİÇEKLER
SAKSI BİTKİLERİ-ÇİÇEKLERİ
SEVGİLİYE ÇİÇEK
yozgat çiçek siparişi-KAMPANYA
ÇELENK,AÇILIŞ DÜĞÜN
YENİ,HOŞGELDİN,BEBEK
Gelin Buketi-Arabası-Masa
Düğün ve Açılış Organizasyonu Yozgat Çiçekçi
CENAZE ÇELENGİ,ÇİÇEKLERİ
VİP çiçekler-Özel Tasarımlar
HEDİYELİKLER
ÇİKOLATA-PASTA-MEYVE
NiKAH,Sünnet,Kına,Bebek Şekeri (yozgat nikah şekeri)
ÜYE GİRİŞİ         Üye Olun


Anasayfa / SAKSI BİTKİLERİ-ÇİÇEKLERİ
Ürün Adı : açmea
Açıklama : ortalama 40-70cm. yüksekliktedirOrta ve Güney Amerika’da yetişen bir süs bitkisidir. Yaklaşık 150 türü bulunan Kupa Çiçeği cinsinden başka süs bitkileri açısından önemli olan ve en çok tercih edilenlerdendir
Fiyat : 85,00 TL Kdv Dahil
Stok : 1000
Sipariş Ver :
İl
İlçe
gönderim bedeli:
15,00 Tl
Tarih :
Saat :
Adet :

10km ve üzeri mesafelerde yol ücreti alınmaktadır

Aechmea Bakımı
 

Aechmea açmeya

Orta ve Güney Amerika’da yetişen bir süs bitkisidir. Yaklaşık 150 türü bulunan Kupa Çiçeği cinsinden başka süs bitkileri açısından önemli olan ve en çok tercih edilenlerden A.chantinii ve A.fulgens yetiştiricilik arasında yer almaktadır.

Orta ve Güney Amerika’da yetişen bir süs bitkisidir. Yaklaşık 150 türü bulunan Kupa Çiçeği cinsinden başka süs bitkileri açısından önemli olan ve en çok tercih edilenlerden A.chantinii ve A.fulgens yetiştiricilik arasında yer almaktadır. Yaprakları uzun rozet şeklinde dizilişli, ortası huni biçiminde ve yaprak kenarları testere seklinde dizilmiş, grimsi yeşil renkli, yaprak damar araları paralel gümüşi çizgilidir.Çiçekleri uzun bir sap üzerinde, katmerli, mavi tonlarda lekeli, taç yapraklarının uçları sivri pembe renk tonlarında, sukkulent karakterli bir bitkidir.Çiçekleri uzun bir sap üzerinde, katmerli, mavi tonlarda lekeli, taç yapraklarının uçları sivri pembe renk tonlarında, sukkulent karakterli bir bitkidir.

Yetiştirme istekleri

İklim İstekleri

Sıcaklığın 12 C nin altına düşmediği taktirde gelişimine devam eden bir bitkidir. Ancak bitki gelişme döneminde 15-21 C, kış aylarında ise 14-18 C sıcaklık gereksinimi karşılanmalıdır. Bol ışıklı yerleri severler. Ancak doğrudan güneş ışığı alan yerlerde yapraklar yanar ve bitki zarar görür. Yüksek orantılı % 70-75 nem ihtiyacı duyar.

Toprak İstekleri (Saksı Harcı)

Hafif bünyeli kireçsiz toprak karışımlarında iyi yetişir. Toprakların killi olması pek tercih edilmez. Saksı harcı hacim olarak eşit miktarlarda yaprak çürüntüsü, funda yaprağı, sphagnum yosunu ve kumun karışımıyla elde edilir.

Yetiştirme Tekniği

Kupa çiçeği, tohumu ile üretimi yapılır. Yavru bitkilerin ayrılması gerekir. Ayırma. Yavruların huni oluşturarak, ana bitkinin boyunun yarısına ulaştıkları zaman ve Mart ayı içerisinde yapılmalıdır. Keskin bir bıçakla ana bitkiden ayrılan yavruların çürümemesi için, yara yerine odun kömürü tozu serpilmesi gerekir. Genç bitkiler ana bitkinin büyüme kompostosuna dikilirler. Yavrular 2-3 yıl içerisinde çiçeklenirler. Aechma’ları tohum ile çoğaltmak olanaklıdır. Bu durumda tohum ekiminden ancak 5 yıl sonra çiçekli bitkiler elde edilir.

Bakım

Saksı değiştirme her 3-4 yılda bir Mart-Nisan aylarında yapılır. Haftada bir kere 0.5-1 g/l kompoze gübre Nisan-Eylül ayları arasında uygulanması gerekmektedir.Yaz aylarında oda sıcaklığındaki kireçsiz su ile düzenli olarak su verilmelidir. Saksı toprağı orta derecede nemli tutulmalı ve yaprak hunisinde sürekli su bulundurulmalıdır. Ekim’den Şubat ayına kadar dinlenme dönemi boyunca sulama en aza indirilmeli ve yaprak hunisinden su verilmemelidir. Kuruyan yapraklar kesilmemeli kendiliğinden dökülmeleri beklenmelidir. Aksi taktirde bitki üzerinde yara açılır ve çürümesine neden olunur.

 Sipariş Takip  Üye Girişi  Üye OL  Satış Sözleşmesi  İletişim

Tüm Hakları Saklıdır @2014 | yozgat çiçek şehri çiçekçilik lise caddesi çağrı pasajı içi no 17 tel.0354 217 0456