Yozgat ve civarına ilk elden aracısız hizmet veriyoruz Yurt ve yozgat dışına çiçek siparişi için : 0354 217 0456
Arama:  
 
 
Facebook Sayfamız
Sipariş Hattı
KATEGORİLER
ARANJMANLAR
BUKETLER
YAPAY ÇİÇEKLER
SAKSI BİTKİLERİ-ÇİÇEKLERİ
SEVGİLİYE ÇİÇEK
yozgat çiçek siparişi-KAMPANYA
ÇELENK,AÇILIŞ DÜĞÜN
YENİ,HOŞGELDİN,BEBEK
Gelin Buketi-Arabası-Masa
Düğün ve Açılış Organizasyonu Yozgat Çiçekçi
CENAZE ÇELENGİ,ÇİÇEKLERİ
VİP çiçekler-Özel Tasarımlar
HEDİYELİKLER
ÇİKOLATA-PASTA-MEYVE
NiKAH,Sünnet,Kına,Bebek Şekeri (yozgat nikah şekeri)
ÜYE GİRİŞİ         Üye Olun


Anasayfa / SAKSI BİTKİLERİ-ÇİÇEKLERİ
Ürün Adı : sıklemen
Açıklama : Siklamen (Cyclamen) bitkisini sonbahar ortalarından itibaren marketlerde ve çiçekçilerde bulabilirisiniz. Genellikle karşılaşılan sorunlardan birisi de markette çiçek çok güzel iken eve getirdiğimizde yavaş yavaş ölmesi. Birkaç ipucuyla bu tip çiçekl
Fiyat : 45,00 TL Kdv Dahil
Stok : 1000
Sipariş Ver :
İl
İlçe
gönderim bedeli:
15,00 Tl
Tarih :
Saat :
Adet :

Siklamen (Cyclamen) bitkisini sonbahar ortalarından itibaren marketlerde ve çiçekçilerde bulabilirisiniz. Genellikle karşılaşılan sorunlardan birisi de markette çiçek çok güzel iken eve getirdiğimizde yavaş yavaş ölmesi. Birkaç ipucuyla bu tip çiçeklerin ömrünün bir sezondan daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz çünkü açan büyük çiçekleri görmek için değer...

  • Çuha ailesine ait yaklaşık 20 siklamen(cyclamen) türü vardır. Bu güzel çiçeğin uzun ömürlü olması için özel bir bakım gerekir. Bazı bölgelerde dış mekanda yetişmesine rağmen genellikle iç mekan bitkileridir. Bu büyük güzel çiçekler iç mekanda parlak ancak direkt güneş almayacak düşük sıcaklıktaki yerlerde tutulmalıdır.
  • Çiçek açmasından yaklaşık 2 ay sonra bitki yaprakları sarıya dönmeye başlar ve bitki hastalıklı gibi görünür. Kesinlikle çiçeğinizin öldüğünü düşünmeyin çünkü bitkinin o dönemde dinlenme dönemi başlamıştır. Sulamayı kesin ve kurumasını bekleyin. Toprak altındaki yumruları kuru torf içerisinde mayıs ayına kadar saklayın.
  • Tekrardan dikileceği zaman saksı içerisine iyi bir saksı toprağıyla yumrunun yarısı yüzeyde kalacak şekilde dikin. Düzenli sulamayla birlikte birkaç hafta sonra yeni sürgünler gözükecektir.
  • Sulamayı, bitki tamamen su altında kalacak şekilde yapmayın. Yaprak oluşumu tamamlandıktan sonra iç mekan süs bitkileri gübreleri kullanarak 3-4 haftada bir gübreleyin.
  • Bitki geçen sene çiçek açtığı aynı dönemde tekrardan çiçek açmaya başlayacaktır. Düzenli sulama yapılacak şekilde direk ışık alamayan yerde 15-18 C sıcaklıkta koruyun. Çiçeklenme süresini uzatmak için ölen çiçekleri koparın.

 

 Sipariş Takip  Üye Girişi  Üye OL  Satış Sözleşmesi  İletişim

Tüm Hakları Saklıdır @2014 | yozgat çiçek şehri çiçekçilik lise caddesi çağrı pasajı içi no 17 tel.0354 217 0456